haber-muhendislik

Mühendislik ve tasarım günü düzenlendi

Ambalaj Makinecileri Derneği ve FESTO firması işbirliğinde 06 Şubat 2018 Salı Günü Mühendislik ve Tasarım Günü etkinliği düzenlendi. Festo San.ve Tic.A.Ş. ‘nin evsahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Üye firmalarımızın Tasarım ve Mühendislik hesaplamalarına ve özellikle de Mühendislerinin gelişimine katkıda bulunulması amaçlandı. Toplantı Üyelerimizin katılımları ve Festo ekibi ile gerçekleşti.

Toplantı, açılış konuşmasını AMD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Cem Büyükçıngıl yaptı. Festo AG & CO, Otomasyon Mühendisi, Ambalaj Makinaları Uzmanı Sn. Stefano Rini’nin Ambalaj Makinalarında Tasarım sunumu ile başlandı. Müşteri Çözümleri Müdürü Sn. Fikret Kemal Akyüz’ün Endüstri 4.0 & Festo ve Dijitalleşme ve Pnömatik ve Elektrikli Sistemlerde Enerji Verimliliğinin Karşılaştırılması, PMM Fabrika Otomasyonu Müdürü Sn. Sinan Cem Güney’in Makine Güvenliği sunumları ile devam etti. Müşteri Çözümleri Mekanik Ekip Liderleri Sn. Yiğit Dağdelen ve Sn. Ayhan Karasoy’un Festo Tasarım Araçları, WebCacos, HGO konulu sunumları ile sona erdi.

Organizasyonumuza katılan Değerli Üyelerimize, Festo Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Osman Türüdü ve Ekibine katkılarından ve bilgi açıcı sunumları için teşekkürlerimizi sunarız.